Jaan Aps vana

“Edukad inimesed ja algatused oskavad maailma paremaks muutmisel vastata õigesti kahele küsimusele – MIDA ja KUIDAS? Minu tegutsemisrõõm pärinebki taoliste vastuste otsimisest, leidmisest ja seejärel teistega jagamisest.”

- Jaan Aps, aasta missiooniinimene 2013 (valitud Eesti Mittetulundusühingute ja Sihtasutuste Liidu poolt)

 

Jaan Aps tegutseb korraga nii maailmamuutjate nõustajana-mentorina kui kodanikualgatuse eestvedajana.

OÜ Stories For Impact aitab maailmamuutjatel teha õigeid asju õigesti, vahendades Jaani ja tema mõttekaaslaste kogemusi ühiskondliku missiooniga organisatsioonidele ja projektidele:

 

Kodanikuaktivisti rollis on Jaan Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustikus juhatuse esimehena. Koos mõttekaaslastega aastal 2012 käivitatud algatus on tänaseks kasvanud 35+ liikmega organisatsiooniks, mis seisab sotsiaalsete ettevõtete arvu, suutlikkuse ja mõju suurendamise eest Eestis.

 

Aastatel 2006-2013 tegutses Jaan erinevates rollides Heateo Sihtasutuses. Muuhulgas oli ta strateegiaprotsessi juhtiv nõustaja MTÜ-dele:

 

Lisaks sellele:

 

Jaan Aps LinkedIn-is: http://ee.linkedin.com/in/jaanaps

 

Viimane olulisem esinemine

Jaan Aps on ühiskondliku eesmärgiga organisatsioonide juhtimise ja mõju hindamise populaarne lektor-koolitaja.

Avaesineja TEDx Tartu 2013 konverentsil: Jaan tutvustab “maailmamuutjate börsi” ideed

17. november 2014 Koolitus Pärnumaa kodanikuühenduste juhtidele teemal “Tulemusmõõdikud inspireeriva tööriista ja kommunikatsioonivahendina” (loe lähemalt siit)

Veel olulisi esinemisi siin.

 

Viimane artikkel või intervjuu: 

“Mul lähevad alati karvad turri, kui kuulen kedagi ütlevat: „Ah vabaühendused… Need pehmete teemadega tegelejad!“ 
/-/ 
Mõtleme korraks, millised on mõned näited väljakutsetest, mida oma elu „pehmete teemadega“ sidunud aktiivsed kodanikud mittetulundusühingute ja sihtasutuste vormis lahendavad. Näiteks – kuidas olla toeks kuueaastase lastekodulapse arengule, kelle elukogemus piirdub oskusega leida varju karjumise ja peksu eest? Või – mis vahenditega meelitada turistid külakogukonda, mille ainsaks ekspordiartikliks on seni olnud maakonnahaiglasse jõudvad alkoholikahjustustega keskealised mehed? Ja – mil viisil aidata ratastooli aheldatud haritud noormeest, kellele tõhusust väärtustavad tööandjad pole valmis ühtegi võimalust andma?”

“Rasked „pehmed teemad“ lahenevad koostöö abil”, Ühisnädala infoleht, 17. november 2014 

Veel olulisi artikleid ja intervjuusid siin.


css.php