Julged noored lubavad – mõju tuleb täiega!

“Sain koolituse ajal aru, et minu organisatsioonil polegi mõju olnud… Oleme ainult tegutsenud ja tegutsenud!” teatas ühe noorteühingu esindaja. “Tahan nüüd kindlasti oma meeskonnaga rääkida, kuidas paremini jätkata.”

Huvitav, kas sellise lause julgeks välja öelda ka mõne Eesti staažika kodanikuühenduse juht? Ei tea. Aga näete, noor eestvedaja julges. See juhtus möödunud nädalavahetusel Eesti Noorteühenduste Liidu (ENL) suvekoolis 2012 Pärlseljal, Pärnumaal. Programmi raames viisin läbi töötoa oma mõju sõnastamisest, hindamisest ja kommunikatsioonist.

Noortega oli tore töötada. Töötoa viimases osas täitsid osalejad “tühja kasti” oma organisatsiooni mõju kohta. Millist tõestusmaterjali on neil avalikkusele esitlemiseks juba praegu, et nende algatus on kogukonnale positiivset mõju omanud? Milliseid tõendeid oleks neil võimalik lihtsa vaevaga hankida? Näiteks – riiklik või kohalik statistika, üksikud lood, sihtrühma tsitaadid...

(Võimalusi oma mõju selgitamiseks on palju. Veebis on selle loovalt põnevaks esitamiseks mustmiljon võimalust. Muuhulgas ammutasime inspiratsiooni USA organisatsiooni Year Up kodulehest, millest kõnelesin pikemalt oma ajaveebi postituses siin lingil.)

Nagu järgnevalt pildilt näha, pakkus oma tegevuse ühiskondliku mõju kaardistamine palju avastamisrõõmu!

Teisalt – eks võttis ka mõtlikuks…. Kas mu tegevusel on kogukonnale ikka selline mõju, millest unistan? Kuidas oma mõju suurendada? Mil viisil sellest teistele arusaadavalt rääkida?

Töötoa lõpetanud tagasisideringis ütlesid noorteühenduste esindajad välja mitmeid lubadusi järgmisteks sammudeks. Muuhulgas:

Lubadustest õhkus pealehakkamist suurendada oma mõju ja seda laiemale avalikkusele senisest loovamalt tutvustada. Ja mis puudutab seda eestvedajat, kes julges välja öelda kõhklused oma ühingu senise mõju suhtes… Usun, et sedavõrd julge inimese tegevuse edaspidine mõju saab olema veel eriti suur.

P.S Koolitus põhines osaliselt kodanikuühenduste ja sotsiaalsete ettevõtete ühiskondliku mõju hindamise käsiraamatul. Selle andis välja Heateo Sihtasutus, toetas Kodanikuühiskonna Sihtkapital (KÜSK). LINK SIINSAMAS!


Lisa kommentaar

css.php