Kes on Eesti kodanikuühiskonna superstaar…

…oma tulemuste ja mõju kommunikatsioonis?

Ta on… mõnikord haukuv, mõnikord näuguv, aga alati armas ja väga karvane. Järgnevalt vaatame, millega just Varjupaikade MTÜ on superstaari staatuse välja teeninud.

Tegemist on järjega kunagisele postitusele (link siin), milles otsisin Eestist kaksikvenda ühele Ameerika kodanikuühendusele, kelle tulemuste ja mõju kommunikatsioon on jalustrabavalt professionaalne. Loodetavasti inspireerib käesolev postitus Sind mulle teatama, et kuule Jaan, tegelikult on veel Eestis veel see näide ja see näide ja veel see näide ka. Taolised viited oleksid suurepärased! Siis riputaksin needki näited siia meile kõigile eeskujuks üles.

Niisiis, Varjupaikade MTÜ avaleht on pilkuköitev ja professionaalne. Aga – võib tekkida küsimus – kas tegemist on vaid efektse kujunduse ja kaastundele rõhumisega?

varjupaik.ee

 

Nagu järgnevalt näha, EI OLE tegemist vaid kaastundele rõhumisega. Organisatsioon on 2011. aastal aidanud muljetavaldavalt palju loomi. Nii koeri kui kasse. Nii uude kodusse kui tagasi oma vahepeal ära kadunud koju. Tagatud on ka tegevuse “suure pildi” läbipaistvus: lisaks edukatele juhtumitele on näha loomade koguarv, kellega on tegeletud. Taolises valdkonnas ja selliste mahtude juures pole edu ju kunagi 100%.

Lisaks tasub esile tõsta viisi, kuidas numbrid on esitatud. Põnevalt, ülevaatlikult ja võrreldavalt. See on heaks eeskujuks organisatsioonidele, kel on arvandmed oma tulemuste kohta küll olemas, kuid need on peidetud näiteks neljandale leheküljele majandusaasta aruandes, mis omakorda asub kodulehe ei-teagi-täpselt-mitmendal alalehel.

mõju skeem varjupaik

 

Aga mis peitub numbrite taga? Ja kuidas tõestada organisatsiooni vajalikkust inimestele, kes numbritest lihtsalt ei saa aru (sellised inimesi on ka, eriti annetajate hulgas)? Maailmamuutjatel tasub oma mõju näitlikustada lugude abil. Just lugusid Varjupaikade MTÜ lehelt leiamegi.

lood varjupaik

 

Iga lugu tõendab mõne üksikjuhtumi näitel, milline mõju võib olla (ja ongi) organisatsiooni tegevusel.

Lisaks võib neid mõnusalt ja südamlikult kirja pandud lugudega tutvudes panna valdkonna vajalikkusest paremini aru saama ka inimesed, keda seni on loomakaitse teema külmaks jätnud. Seega – lugudel on lisaks mõju kohta konkreetsete näidete toomise ka hoiakute muutmise ja liitlaste võitmise potentsiaal.

Tammuru Musi Larsson

 

Ja vaatame lähemalt teksti juures esitatud pilti. ENNE. Ja PÄRAST. Ilusamalt oma tegevuse mõju ühele saatusele demonstreerida vist polegi võimalik.

Tammuru Musi Larsson II

Täpselt sellist lehte ei saa paljudes valdkondades teha. Kuid – põnevalt esitatud numbrid ja arusaadavalt esitatud lood oma tulemuste ning mõju kohta võiksid kodanikuühenduste kommunikatsiooniks standardiks kujuneda küll. Millist lehte eeskujuna järgmisena soovitada?


Lisa kommentaar

css.php