Koit Toome ja Dima Bilan sotsiaalse ettevõtluse teenistusse?

Meie jaoks Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustikus on üliõpilastega otsekontakti saamine väga tähtis. ME EI TAHA NEID VAADATA NAGU LÄBI LOORI (vt pilti allpool) ja unistada, millal nad ükskord tulevad ühiskonda täitsa täisajaga suuri tegusid tegema. Meie jaoks on tähtis ise minna nende juurde juba praegu. Seda eriti juhul, kui nad isiklikult kutsuvad. Ikka selleks, et innustada neid sotsiaalset ettevõtlust uurima ning seda ka karjäärivalikuna kaaluma.

Mis toimub teiselpool loori? Täna näiteks olin üliõpilastele… soojendusesineja. Ikka osadega oma suurimatest hittidest. Näiteks: “Mis on sotsiaalne ettevõtlus?” Ja: “Miks meil sellele eraldi juriidilist vormi pole?” Ning: “Milline on õiglane töötasu sotsiaalses ettevõttes?” Ja palju muudki. Soojendusesinemine toimus sotsioloogia, sotsiaaltöö ja sotsiaalpoliitika sügisakadeemias Peedu talus, Valgamaal.

Soojendusesinejaks oli mind kutsutud sellepärast, et sügiskooli organiseerijad korraldasid osalejatele ajurünnaku sotsiaalse ettevõtluse ideede leidmiseks.  Ajurünnaku läbiviimiseks kasutati Indrek Maripuu välja töötatud lauamängu “daVinci”. Selle mängu eesmärgiks on luua keskkonna loovate ideede sünniks. Järgnevalt väike ülevaade toimunust.

Lauamängud ja alguses keerulisena tunduvad reeglid on lahutamatud. Pildil seletab üks korraldajatest, kuidas “daVinci” ikka parimal moel oma loovuse teenistusse rakendada.

Lauamängud ajurünnaku rühmadele laiali jaotatud. Reeglid (enam-vähem) selged. Läheb lahti!

Oma lahendusi ühiskondlikele vajadustele on võimalik teistele innustavalt seletada igast asendist. Nii istudes…

…pooleldi lamaskledes…

… kui ka täiesti pikali olles.

Ega loovad inimesed paigal püsi. Tudengineidude maagiline tants!

Kõik üliõpilaste poolt välja toodud vajadused olid tähtsad. Igas pakutud idees peitus iva. Praktilisuse auhinna saab minu käest meeskond, kes soovis luua töövahendusbüroo, mis toob kokku:

Neil oli teisigi sama teemaga seotud põnevaid mõtteid, nagu näiteks võimaluse loomine ühe töölepingu mitme inimese vahel jagamiseks!

Ja loovuse eriauhind läheb meeskonnale, kes tahab tuua kokku eesti keelt ja vene keelt emakeelena kõnelevaid inimesi, kasutades selleks muusikat ja sealjuures sotsiaalse ettevõttena tulu teenida. Nende lennukaimaks mõtteks on korraldada kontserdi, millel esinevad koos Koit Toome ja Dima Bilan. Tõepoolest, kes oleks valmis sellest võimalusest loobuma ja jätma sündmusel kõigi lava ees kaasa hüppajatega vennastumata? :p


Lisa kommentaar

css.php