Leevike või kotkas: kelleks kasvab sotsiaalne ettevõtlus Eestis?

Leevike on väga armas linnuke. Teda on vahva mõnikord lastele näidata ja päevalilleseemnetega toita.

Allikas: www.sxc.hu/photo/274667

Kotkas on õhuvalla valitseja. Ta lendab kõrgel ja näeb kaugele. Kotkast pole inimestel tarvis seemnetega toita. Ta püüab kinni just selle saagi, mida ihaldab. Raisakotkas sööb ise (surnud) inimesi. Ja ei mingit öäkki! Sellest looduse poolt seatud harjumusest on olnud abi politsei tegevusmeetodite nutikatel uuendajatel, nagu teatasid mõni aeg tagasi nii Elu24 sellel lingil kui ka BBC tollel lingil.

Allikas: www.sxc.hu/photo/335649

 

Kummaks linnuks kasvab sotsiaalne ettevõtlus Eestis?

 

Arengustsenaarium „Leevike“

 

Arengustsenaarium „Kotkas“

Kumba lindu eelistame?

Arengustsenaariumi „LEEVIKE“ saavutamine oleks suhteliselt lihtne. See stsenaarium kasvab loogiliselt välja praegusest olukorrast ega nõua erilist pingutust üheltki asjaosaliselt. Sotsiaalne ettevõtlus leevikesena… oleks kaotatud võimalus.

Arengustsenaarium „KOTKAS“ nõuab hüpet kõrgele ja kaugele. Selle saavutamiseks on tarvis kõigil pingutada – nii sotsiaalsetel ettevõtjatel endil kui ka nende toetajatel. Sotsiaalne ettevõtlus kotkana… see väljavaade tundub põnevana, innustavana, jõupingutusi väärivana.

Kummaks linnuks sotsiaalne ettevõtlus Eestis ikkagi kasvab?

Just selline küsimus tekkis mul enne jõule (15. detsembril) toimunud sotsiaalse ettevõtluse eestkostevõrgustiku Asutava kogu kohtumisel. Kohtumisel arutati sotsiaalse ettevõtluse sektori eesmärke.

Sellest, millised sotsiaalse ettevõtluse sektori eesmärgid Eestis olla võiksid – ja kuidas igaüks saab nendeni jõudmisele kaasa aidata – kajastan lähinädalatel selles ajaveebis veel.

Kummaks linnuks peaks sotsiaalne ettevõtlus Sinu meelest kasvama?

Võib-olla on veel variante (paabulind, kodukana, must luik…)?


Lisa kommentaar

css.php