Öö sotsiaalse ettevõtjaga… või sotsiaalses ettevõttes?

Öö veetmine sotsiaalse ettevõtjaga on Eestis suur väljakutse. Mõnedel neist on väga kiire. Teised üsna valivad. Kolmandatel keegi juba (igaks) ööks olemas. Ja peamine – sotsiaalseid ettevõtjaid ei jätkuks meil öösiti veel igale poole ja kõigile ka parima tahtmise korral.

Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustikus seisame hea selle eest, et neid pidevalt lisanduks. Aga et just Sinul õnnestub peagi sotsiaalse ettevõtjaga öö või öid veeta… seda keegi tagada veel ei saa.

Täna õhtul juhtus sedasi, et saabusin heade mõtete linna ilma võimaluseta seal asuvate heade inimestega aega veeta. Nimelt langetasin valiku heade inimestega aja veetmise asemel homsete koolituste läbimõtlemise kasuks. (Aitan homme, s.t laupäeval maailmamuutjaid mõju hindamise ja kommunikatsiooni teemal hommikul Põlvamaa Vabaühenduste Suurpäeval ja õhtupoolikul Eesti Noorteühenduste Liidu sügisseminaril). 

Välja valitud suhtlusvaba majutuskoht (hostel) osutus aga ootamatult… sotsiaalseks ettevõtteks. Toas laua peal oli pappkast. Näete alloleva pildi peal kohta, kuhu joonistasin punase noolekese? Vot seal see kast oligi.

 

Kasti peale oli trükitud muuhulgas järgmine tekst:

Ühiskondlik eesmärk. Ettevõtlustulu teenimine. Kasumit ei jaotata. Kahesõnaga: sotsiaalne ettevõte. Sotsiaalsed ettevõtted võivad ju kogukondades suuri asju teha ka keskkonnakaitse- ja kultuurivaldkonnas. “Looming Hostel” tegutseb mõlemas. Selgus, et majas toimub näituseid, töötubasid ja palju muud põnevat (nt retromööbli showroom).

Muuseas on tegemist ühe kõige lahedama sisekujundusega hosteliga, kus olen kunagi ööbinud. Eks vaadake järgnevalt ise :-)

Näiteks:

KÖÖK hostelis

Ja:

ÜHISTUBA hostelis

Ja selline pikantne padi ootab mind hetke pärast voodis… Vot seda tähendab öö veetmine sotsiaalses ettevõttes!

Too sexy for my head...

See padi, nagu ka kogu hosteli mööbel, on – näide taaskasutusest! Või nagu Tallinna kandi rahvas armastab ütleda – uuskasutusest.

P.S “Looming Hostel” pole ainuke majutusteenust pakkuv sotsiaalne ettevõte Tartus. Kas teate, kes veel? Vihje: tolle teise sotsiaalse ettevõtte mõne numbritoa aknast avaneb järgmine vaade.

Mõista-mõista, kus see on?

 


Lisa kommentaar

css.php