Edulugu 2

Sotsiaalsete ettevõtete raportid

Sotsiaalsete ettevõtete võrgustikul on välja tuua palju edulugusid. Neid leiab ettevõtete raportitest ning  numbreid illustreerivatest lugudest.

 

Need raportid võtavad kokku ettevõtte tegevuse ning näitavad, milline on oodatav mõju ja kuidas on see inimestele ja ühiskonnale tervikuna mõjunud.

 

Oodatava mõju skeemil on välja toodud algne probleem, mis vajab lahendamist ning millega ettevõte tegeleb. Probleemi kaardistamine on oluline, sest ainult tänu sellele saab panna aluse mõju loomisele. Sihtrühma vajaduste kaardistamine aitab samuti oodatud mõju kirja panna. Tegevused ja eeldused viivad mõjuni. Näiteks oodatud mõju skeem Sõbralt Sõbrale raportist:

PILT 1

Selles, et Eesti Pimemassööride Ühingul on mõju, pole kahtlustki, kuid milline on täpselt nende mõju numbrites:

PILT 2

Tihti ei saa me aru, milline on ettevõtte tegevuse “hind” riigile. Väga raske on arvestada tegevust rahaks, et näidata valitsusele, kui palju on sellega kokku hoitud. Ometi on Avitusel olemas selge näide, kuidas see toimib näiteks depressioonis olnud inimesega:

PILT 3

Lood, mis illustreerivad seda, et ettevõte on suutnud ühiskonnas muutust luua. Kohati annavad lood edasi rohkem kui numbrid, sest alati pole kvantiteet kvaliteet. Mida võikski hinnata rohkem kui muutunud mõtteviisi ja elu?

1)Uuskasutuskeskus:

PILT 4

2) Meditech

PILT 5

3)Eesti Pimemassööride ühing

PILT 6


css.php