Sotsreklaam peale vastu hambaid saamist

Alles see oli, kui Tervise Arengu Instituudi kampaaniale “Julge rääkida” vastu hambaid anti. Nüüd on turvalise seksuaalkäitumise teavitus ühe teise organisatsiooni algatusel tänavapildis tagasi. Näha on, et vahepeal on kogu teema vastu hambaid saanud. Nimelt on uus reklaam täiesti hambutu.
 
Meenutame korraks Delfi abil lähiajalugu.

Allikas: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/tarbijakaitse-sekkus-seksuaaltervise-kampaania-kadus-tanavatelt.d?id=66310330

Olgu mis oli, aga hambutuses TAI kampaaniat küll süüdistada ei saanud. (Viltune) peenis naksas igaüht, kes reklaamile pilgu peale heitis. Sõnumit märgati, diskussioon tekkis… selline tulemus on parem kui 99% sotsiaalreklaamide puhul. Ilma diskussioonita, pooldajate ja vastasteta sotsiaalreklaam on sama mõttetu kui näiteks uue jäätisebrändi kampaania, millega ei õnnestu müüa ühtegi toodet.

Nüüd on tänavapildis ühe teise (iseenesest väga tubli) organisatsiooni samalaadse eesmärgiga kampaania.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Vaatame lähemalt.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kas see reklaam hammustab?OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ega vist mitte.

Retropreili suurepärane hambumus on eksitav. Taoline kampaania on täiesti hambutu. Kaugelt vaadatuna võiks arvata, et sihtrühmaks on meeleheitel koduperenaised ja sõnumiks midagi seoses uute kalapulkade või pesupulbriga. Neid sihtrühmi (nt noored vanuses 19-25), kes Eestis oma ebateadlike valikute tõttu kõige suuremas ohus, see reklaam vaevalt kõnetab või isegi nende pilku püüab.

Allikas: https://www.riigiteataja.ee/akt/13260638?leiaKehtiv

 

Kahju, et Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks juriidiliselt põhjalikult põhjendatud väärteoteate peale ei tekkinud diskussioon reklaamiseaduse muutmise vajalikkusest. Sotsiaalreklaamidele võiksid kehtida eraldi reeglid. Sotsiaalreklaamil peab olema õigus nii räiguseks kui huumoriks. Põhiline, et hammustaks. Ja ühiskonda jääks jälg.

Näiteks – parem mädased kopsud plakatil… kui suitsejate rinnas.

Ja parem kondoomiga viltune peenis tänavapildis, kui kondoomita sirge peenis… noh, seal, kuhu ühelgi peenisel ei tasu mõnes olukorras ilma kondoomita ronida.


Lisa kommentaar

css.php