Tartumaalaste põnevad küsimused

Seni pigem Tallinna-kesksed sotsiaalse ettevõtluse teemalised üritused saavad juba sel kolmapäeval, 22. veebruaril Tartus mõnusa vahelduse. Nimelt sain kutse Tartumaa vabaühenduste võrgustiku eestvedajatelt tulla esinema sotsiaalse ettevõtluse teemaõhtule.

Tartumaa vabaühenduste võrgustiku särasilmsed eestvedajad Kadri ja Martin tegutsevad Tartu Ärinõuandlas ja ühenduses Domus Dorpatensis, mis valiti Tartu ja Tartumaa aasta kodanikeühenduseks 2011.

Juba ootan lähemat tutvumist Domuse ruumides asuva vabaühenduste ühiskontoriga, mis on kindlasti üks sealkandi põnevamaid ja loovama õhustikuga kontoripindu. Sealjuures muidugi ka nutikas viis omatulu teenimiseks, sotsiaalseks ettevõtluseks. Olen sellest mõndagi kuulnud, oma silmaga veel näinud pole :)

Allikas: http://www.dorpatensis.ee/hub

Huvi ürituse vastu on suur – osalejate piirarv 30 sai täis juba enne registreerumistähtaega. Sedavõrd suure huviliste pundiga mõtteid vahetada ja sealjuures Heateo Sihtasutust ning sotsiaalsete ettevõtete võrgustiku projekti esindada on mulle põnev võimalus ja vastutus.

Õnneks ei soovinud korraldajad ühepoolset koolitust, vaid vestlusõhtut, kus kõik saavad kaasa rääkida. Olen viimasel ajal tähele pannud, et just taoline pealtnäha laialivalguv formaat võib osutuda üheks parimaks õppimise võimaluseks. Muidugi eelkõige neile, kes seda soovivad: ise aktiivselt kaasa mõtlevad ja räägivad ning märkmeid teevad.

Ise õpin kolmapäeval tartumaalastelt kindlasti väga palju. Juba osalejate poolt püstitatud teemad, mida neil oli võimalik registreerumisankeeti kirjutada, paistavad väga põnevad. Siinkohal mõned näited.

NB! Vastused alljärgnevatele küsimustele leiad sissekandest, mis asub siin lingil.

Ühelt poolt suuremad / filosoofilisemad teemad:

Teisalt argipäevasemad väljakutsed:

On Sinulgi sotsiaalse ettevõtluse valdkonnas tegutsedes või seda kõrvalt jälgides sarnased teemad hingel olnud?

 Igatahes väga asjalikud ülesandepüstitused ja küsimused. Ootan suure huviga nende tartumaalastega kohtumist, vestlemist ja viisakat vaidlemist, eestvedajate-organisatsioonide lähemat tundmaõppimist. Kuidas kohtumisel läheb – sellest saate nädala jooksul kindlasti teada ka siit ajaveebist!


Lisa kommentaar

css.php