Tele 2 õpetab: “Räägi ise oma vana juustuga!”

Autorooli ei lubata, kui sõidukool läbitud ja eksamid tehtud pole.

Sünnitusmajja lastakse palju lihtsamini kui autorooli. Ja palatist armsa beebiga väljudes ei anta kellelegi lapsevanemaks olemise õpikut kaasa. Kuid seesamune armas beebi kasvab peagi isiksuseks, kellega tuleb… suhtlema hakata! Suhtlemine pole aga üldsegi lihtne.

Üle poolte (62%) Eesti lastevanematest tunneb aeg-ajalt ebakindlust oma käitumise osas lapsevanemana. (1) 

Pooled lastevanematest (50%) tunnistavad, et nad ei oska lapsele oma soove ja vajadusi edastada paar korda aastas või tihedamini. (2)

Vanemaharidus on üks Eesti perede ja laste valdkonnas tegutsevate kodanikualgatuste suurimaid väljakutseid. Kuidas praegustele ja tulevatele lapsevanematele kõige paremini toeks olla? Ning – kuidas aidata lapsevanematel aru saada, et tugi on neile normaalne ja vajalik?

76% Eesti elanikest on veendunud, et iga lapsevanem peaks ise laste kasvatamisega seotud probleemidega toime tulema. (3)

Nüüd on vastutustundlik ettevõtlus vanemahariduse pakkumisel appi tulnud! Ühte hädavajalikku vanemlikku oskust õpetatakse silmatorkavate reklaamplakatite abil, millega võivad tutvuda nii rohelises linnakeskkonnas patseerijad…

… kui ka trammipeatuse kliendid.

Tele 2 reklaamikampaania kirjeldab väga tavalist ja närvesöövat olukorda perede igapäevaelust: laps jonnib.

Samas pakutakse ka lahenduse: uue mobiiltelefoni ostmine lõpetab nutu kohemaid (noh, vähemalt viieks minutiks).


Mõned küsimused jäävad plakatil siiski vastamata:

Nali naljaks.

Tegelikult on mul hoopis üks tööalane küsimus.

Mis jääb puudu Eesti kodanikualgatustel, et ühiskonnas sama osavalt, väljapaistvalt ja jõuliselt väärtuseid kujundada?

Selliseid väärtuseid, mille järgimisel oleme õnnelikumad, jonnime vähem ja kulutame mõistlikumalt… Pealekasvaval põlvkonnal ei ole enam palju aega. Muidu sirguvad tänased lapsed täiskasvanuteks, kes selliste reklaamide peale lähevadki uut nutitelefoni ostma. Muuseas, rumalusest ja ahnusest saavad alguse enamus probleeme, mille käes ühiskond vaevleb.

P.S Vanemahariduse teemal olen varasemalt kirjutanud ka siin lingil postituses: ““Sa oled mu elu ära rikkunud! Pidin ma su sünnitama!” (17.11.2011)

(1)-(3) Sotsiaalministeerium. Laste kaasatus ja vanemaharidus Eesti ühiskonnas. Väärtushinnangute uuring RISC Lisa Eesti maa-aruandele. (2008)http://www.sm.ee/fileadmin/meedia/Dokumendid/Sotsiaalvaldkond/kogumik/RISC_20eriaruanne_Pere__20ja_lapsed_2008_L6plik_28.05_1_.pdf

(4) Lasteombudsman. Vaesus ja sellega seotud probleemid lastega peredes. (2011) http://lasteombudsman.ee/sites/default/files/ylevaade_vaesus_ja_sellega_seotud_probleemid_lastega_peredes.pdf


Lisa kommentaar

css.php