Ühismõjus riskinoortele appi jt teised nädala lood

 Nädala lugu

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Aitan viiel Eesti organisatsioonil ((Euroopa Noored Eesti büroo, Tartu linn, Pärnu linn, Urban Style (JJ-Street Dance Company) ja Vitatiim)) üles seada ühismõju hindamise süsteemid selleks, et eesmärgistada, hinnata ja kommunikeerida riskinoortega tehtavat tööd. Töö sisuks on noorte kaasamine huviharidusse ja seeläbi nende potentsiaali avamine ning teiste riskide mõju vähendamine.

Miks selline termin nagu ühismõju? Riskinoore elus on enamasti alati rohkem kui üks risk. Näiteks joodikutest vanemad, narkohuvilised sõbrad ja kerge vaimne erivajadus. Seetõttu ei piisa vaid ühe spetsialisti (nt sotsiaaltöötaja või noorsootöötaja) pingutustest. Tarvis on ühiseid eesmärke ja omavahel seostatud tegevusi noorele toe pakkumiseks. Ühise tegevuste mõju on raske, kuid hädavajalik hinnata. Seda Stories For Impact teha aitabki.

Möödunud esmaspäeval toimus Pärnus põnev ajurünnak, mille käigus panime osapooltega plaanid paika. Oktoobrikuuks on olemas töövahendid, mille abil saab igaüks nimetatutest hakata oma soovitavat (ühis)mõju täpsemalt sõnastama, hindama ja kommunikeerima.

Nädal Twitteris 

Sarnane diskussioon Eestile –

kas SKP ja töökohtade arvu kasv tohib alati olla eesmärk omaette?

Või võib selle eesmärgi poole püüdlemine

hävitada rahvastiku tervise ja elujõu,

kui numbrite taha piisavalt ei vaadata?

image001

Šotimaal on suurepärane valik rahastusvõimalusi sotsiaalsete ettevõtetele:

sümpaatne on laenude jt sarnaste võimaluste arvu suurenemine

võrreldes toetustega

image004

 

Ühismõju kõlab kummalisena?

Austraalias müüakse välja selleteemalisi konverentse

image006


Lisa kommentaar

css.php