Kuidas saab üks taskuhääling maailma paremaks muuta? Kuidas inspireerida soovituste asemel küsimustega? Miks sündis vaimse tervise podcast “Mis mõttes?” ja kuhu soovime jõuda?

Vestlusjuht Marta ja Stories For Impacti tegevjuht Jaan avavad podcasti sünnilugu ja põhjust, miks vaimse tervise valdkond võiks vajada sügavamat diskussiooni mõistmaks, millistel tegevustel oleks suurim positiivne mõju.

Marta ja Jaani mõttevahetusest kuuled näiteks:

  • kuidas inspireerida küsimuste, mitte lahenduste kaudu;
  • mis on taskuhäälingul ühist positiivsete doominoefektidega;
  • kust tekkis idee luua vaimse tervise ja mõju temaatikat ühendav taskuhääling “Mis mõttes?”;
  • millega tegeleb Stories For Impact ja kuidas mõjumudelite abil positiivset muutust luua;
  • miks töö käigus õppimise kõrval võiks alati ka hüpoteese püstitada;
  • kuidas mõju loomises osalejatel aidata oma potentsiaali õiges suunas kasvatada;
  • teadlikumast ja paremast mõju juhtimisest kui ennetuspraktikast;
  • mõju paremaks mõistmiseks loodud tööriistadest;
  • kuidas meil täna ühiskondlikult probleemide märkamise, analüüsimise ja mõju juhtimisega lood on.

Tähelepanu! Taskuhäälingu “Mis mõttes?” vestlused võivad sisaldada teemapüstitusi, vaatenurki või termineid, mis võivad mõjuda häirivalt vaimse tervise temaatika osas tundlikele inimestele.

Saate külaline Jaan Aps on Stories For Impacti tegevjuht ning mõjuga seotud projektide algataja ja eestvedaja. Näiteks oli ta aastatel 2012-2019 Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustiku kaasasutaja ja tegevjuht. Jaan on edendanud ka sotsiaalse mõju meetodite arendamist ja levitamist, olles (kaas)autoriks sotsiaalse mõju hindamise käsiraamatutele inglise, eesti ja vene keeles.
Jaan on populaarne avalik esineja ja koolitaja, kes on seisnud tuhandete inimeste ees nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt neljal kontinendil. Ta on õpetanud Tallinna Ülikooli rahvusvahelise sotsiaalse ettevõtluse magistriõppe programmis alates selle loomisest 2018. aastal. Vabaühenduste Liit valis ta 2013. aastal aasta missiooniinimeseks.

Taskuhäälingu saatejuht Marta Pulk on loojutustaja, kellel on pikaajaline kogemus filmirežissööri ja -monteerijana. Tema dokumentaalfilmid on linastunud kinodes, televisioonis ning filmifestivalidel üle maailma. Oma töös juhindub ta missioonist jutustada lugusid mis inimesi ühendaksid, võimestaksid ning looksid uut väärtust. Pikaajalise psühholoogiahuvi tõttu on ka tema filmid esitanud küsimusi just inimese kohta – kuidas me koos eksisteerime ning mis meid juhib?
Tema dokumentaalfilm „Aasta täis draamat“ oli psühholoogiline eksperiment, uurimaks mis juhtub inimesega kui ta aasta jooksul täielikult kunstile pühendub. “Räägi ära“ aga kogus kokku anonüümsed häälsõnumid üle kogu maailma esimese koroonalaine ajal, mil inimesed Hiinast Argentiinani leidsid end silmitsi ootamatu koduse vangistusega. Ta on koostööd teinud ka organisatsioonidega nagu Eesti Kinoliit ning Balti-Ameerika Vabadusfond.

Veel kuulamiskanaleid

Spotify

Apple Podcast

Vaata lisa

“Mis mõttes?” podcasti kodulehel

Facebookis Stories For Impacti lehel

Instagramis @mismottes.podcast

LinkedInis Stories For Impacti lehel

Jaga meiega, kuidas episood Sind kõnetas ja millest edaspidi kuulda tahaksid: marta@storiesforimpact.com

Soovid, et iga osa maanduks koos lisamaterjalidega otse Sinu postkasti? Lisa end uudiskirja saajate hulka ja liitu taskuhäälingu kuulajate kogukonnaga SIIN.

Rahvusvahelist projekti “Podcasting-based social impact learning environment” kaasrahastatakse Euroopa Liidu elluviidava Erasmus+programmi poolt. Lisaks Stories For Impactile viivad projekti ellu Geri Norai LT, Koç University Social Impact Forum ja Social Entrepreneurship Association of Latvia.

Vaata podcasti

Tagasi podcasti lehele

en_USEnglish